Споконвічним прагненням жителів села Кульчиці було прагнення до знань. З достовірних джерел дізнаємося, що завжди батьки намагалися дати своїм дітям освіту. Умови навчання були різні. Пригадую, у 70-і роки окремі приміщення школи знаходилися у різних куточках села. Перегортаю у думці події 40-річної давності. З ініціативи директора школи Козака В. Й. при сприянні правління колгоспу збудована нова двоповерхова школа. Радості не було меж. Вона привітно відкрила перед нами свої двері. В згадці тодішніх учнів ще й досі відчуття чогось нового, світлого. Багатьом поколінням дала путівку в життя наша Кульчицька школа. Поринаючи в дитинство, згадують про свої шкільні роки її випускники.
Спомин про школу асоціюється з образом вчителя. Яскравий смолоскип, запалений умілим вихователем, є чудовим дороговказом для багатьох поколінь. Кожен педагог школи - це неповторна індивідуальність, яка за роки праці має вироблену систему, стиль роботи. Але всіх їх об'єднує одне - учень! Бажання забезпечити на уроці атмосферу співпраці вчителя та учня, відчути його внутрішній світ - прагнення усіх незмінне.
Більшість вчителів школи -кульчичани. Всі вони (заступник директора з навчально - виховної роботи Кілко О.Ф., заступник директора з виховної роботи Гладка Г.С., педагог-організатор Кульчицький М. Л., практичний психолог Васишак М. М., вчителі початкових класів Васишак М. Г, Станько Г. Р., Ленчинська Н. М., Роман В. М., Солончак Н. М., Жигайло Н. Р, Кілко О. І., української мови і літератури Досяк С. П., зарубіжної літератури Кульчицька-Ручка О. І., хімії та біології Гетьман О. Б., історії Славич Н. Я., математики Третяк Б. І. і фізкультури Мількович В.С. ) в стінах рідної школи здобули міцні знання, навички самостійності, відповідальності, вміння цінити людину. Цьому успішно навчають вони своїх вихованців.
Дуже важливо посіяти в душах дітей зерна любові до рідної землі, рідного краю, гордості за його славне минуле. Духом мужності, волелюбності наших земляків пройнялися вчителі фізики Кос В.М., української мови та літератури Кос Я. В., математики Копина-Ходаницька Л. М., іноземних мов Хапко С. О., Соломін О. М., інформатики Павцьо Г. В., музики Курчик В. І., фізкультури Гальчишак О.В. та соціальний педагог Кривда М.Б.
Всі вчителі намагаються збагатити учнів історією села, духовними цінностями односельчан. Ми прагнем, щоб у наших вихованців, куди б не закинула їх доля, був незгасним поклик рідної землі. Щоб ніхто з них не став пустоцвітом, перекотиполем на чужому полі історії.
У нашій школі відбулися кадрові зміни. Призначення нового керівництва – важлива подія в житті школи. Сприймається вона неоднозначно. Одні живуть минулим, інші – в очікуванні – що буде далі? Тут найкращий регулятор – час.
З 1 жовтня 2014року директором нашого навчального закладу стала Славич Наталія Ярославівна. Енергійна, ініціативна, дійова, живе проблемами школи, дітей, батьків. Готова порадити колегам, прислухається до їхньої думки. Оптимістично заглядає в майбутнє.
Щиро вітаємо Наталію Ярославівну з першими кроками на новій посаді.
Міцного здоров’я, здійснення всіх творчих задумів.
Учні, батьки, працівники школи.
А об'єднуючою ланкою багатьох поколінь учнів і вчителів нашої школи є заступник директора з навчально-виховної роботи Кілко О.Ф. Математик за фахом, лірик в душі - так коротко можу сказати про вчителя, про колегу, про людину. Мабуть, про таких, як він, у свій час І. Франко писав: "Вчителем школа стоїть".
Педагогічні працівники у своїй роботі поєднують багатий досвід старших з енергією молодих. Вчитель є тим вогником, який запалює дитячі серця. Нелегка це справа, бо треба зацікавити того, хто не хоче вчитися. Ми не маємо права загубити жодного "зернятка". . Ми зобов'язані розвивати здібності обдарованих дітей. Усвідомлюючи це, педагоги школи у творчому пошуку. Це використання - поряд з традиційними, перевіреними, інноваційних методів навчання, освоєння комп'ютера. Адже в людині вчитель живе лише тоді, коли він вчиться. По іншому не може бути. Бо ми відповідальні перед батьками, які довірили нам найдорожче - своїх дітей. Ми відповідальні перед суспільством, бо в наших руках його майбутнє. Ми відповідальні перед власною совістю, бо колись взяли на свої плечі дуже почесну , важливу, нелегку ношу - учительський хліб.
Багато є професій на Землі,
Ми фах учителя усі собі обрали.
І звершення людей, великі і малі,
З мізерних справ у школі починали.
З дітьми вершини знань, наук долаєм.
Вони - частинка нашого життя.
У них щодня ми душу викладаєм,
Бо віримо: це наше майбуття.
Ось промінь сонячний впаде на парту,
І радо в класі "Еврика" луна.
Ми в космосі чи в мандрах біля карти,
Нас кличе в гості сива давнина.
Ольга Кілко, заступник директора з навчально-виховної роботи
Кульчицького НВК